fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Modlitwa jest walką, w której Pan stoi po naszej stronie

Modlitwa jest darem Bożej łaski oraz naszą odpowiedzią, jaką dajemy Bogu. Nie jest łatwym zadaniem. Modlitwa jest walką, w której Pan stoi po naszej stronie – mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie.

Dzisiaj odbyła się pierwsza środowa audiencja Ojca Świętego z udziałem wiernych po dłuższej przerwie związanej z pandemią.

W swojej katechezie Ojciec Święty mówił o modlitwie jako walce duchowej i czasie zmagania. Nie zawsze podczas modlitwy potrafimy myśleć tylko o Bogu. Pochłania nas wiele spraw, a najwięksi przeciwnicy modlitwy znajdują się w nas samych. To na przykład zniechęcenie i rozczarowanie, że Bóg nas nie wysłuchuje – podkreślał papież Franciszek.

– Powołanie chrześcijańskie jest wojowaniem i decyzją, aby stać pod sztandarem Jezusa Chrystusa, a nie pod sztandarem diabła, starając się czynić dobro nawet wtedy, gdy staje się to trudne – powiedział.

Ojciec Święty pozdrowił Polaków na dzień przed liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Fatimskiej i 40. rocznicą zamachu na życie świętego Jana Pawła II.

– Św. Jan Paweł II podkreślał z głębokim przekonaniem, że swoje ocalenie zawdzięczał Fatimskiej Pani. To wydarzenie uświadamia nam, że nasze życie i dzieje świata są zawsze w ręku Boga – akcentował Papież.

Zawierzmy Niepokalanemu Sercu Maryi Kościół, samych siebie i cały świat – dodał papież Franciszek.

 

TV Trwam News

drukuj