Posłanie Misjonarzy Miłosierdzia

Na cały świat zostaną dziś posłani Misjonarze Miłosierdzia. Są to kapłani, którym Ojciec Święty Franciszek w związku z Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, udziela władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. Wczoraj Papież spotkał się z Misjonarzami Miłosierdzia podczas audiencji w Auli Pawła VI.

Na cały świat zostanie dziś posłanych 700 tys. wybranych Misjonarzy Miłosierdzia. Mają oni pełnić posługę spowiedników i być „zwiastunami miłości i przebaczania”.

– Kościół „jako matka przyjmuje każdego, kto do niego przychodzi, wiedząc, że poprzez niego jesteśmy wszczepieni w Chrystusa”. (…) Wchodząc do konfesjonału zawsze pamiętajmy, że to Chrystus przyjmuje, że to Chrystus wysłuchuje, to Chrystus przebacza, to Chrystus obdarza pokojem – mówił papież Franciszek.

Misjonarze Miłosierdzia pochodzą ze wszystkich kontynentów. Wśród nich są także Polacy, m.in. ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– Misjonarze Miłosierdzia mają zwiastować dobrą nowinę, mają wyprowadzać z więzienia tych, którzy trwają już może od wielu lat. Mają ukazywać światło nadziei, przebaczenia, pokoju. A to doświadczenie dokonuje się w sposób wyjątkowy poprzez sakrament Bożego Miłosierdzia u kratek konfesjonału – powiedział ks. dr Franciszek Ślusarczyk.

Pan Jezus pozwala się zamknąć za kraty konfesjonału przez posługę kapłana, aby przynieść ludziom prawdziwe wyzwolenie i napełnić ich serca Bożą radością – dodał ks. dr Franciszek Ślusarczyk. Dlatego – jak akcentował – posługa Misjonarza Miłosierdzia polega na całkowitym oddaniu się Panu Bogu.

– Przede wszystkim to są obowiązki, aby być do dyspozycji nie tylko Ojca Świętego ale do dyspozycji Jezusa Miłosiernego. Pan Jezus mówi: im większa słabość, im większa nędza, tym mam większe prawo do Jego miłości, do Jego przebaczenia. I dlatego taki kapłan musi być przede wszystkim człowiekiem wielkiej cierpliwości, człowiekiem oddanym całkowicie w ręce Jezusa Miłosiernego – dodał ks. dr Franciszek Ślusarczyk.

Przykładem spowiedników są święci kapucyni ojciec Pio i ojciec Leopold Mandicza. Do jutra w Bazylice Watykańskiej trwa peregrynacja ich relikwii.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl