fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Pilna potrzeba głoszenia Ewangelii nie toleruje opóźnień

Pilna potrzeba głoszenia Ewangelii nie toleruje opóźnień. Wymaga pełnej gotowości – mówił Ojciec Święty Franciszek w trakcie rozważań przed modlitwą Anioł Pański. Papież zachęcał wiernych, by szli za Jezusem z miłości. Nigdy dla promowania samych siebie.

W trakcie spotkania z wiernymi Ojciec Święty – wskazując na dzisiejszą Ewangelię – przypomniał, że Jezus jest drodze do Jerozolimy. To tam ma wypełnić się Jego misja. Jezus wybiera krzyż. Jego decyzja jest radykalna, a wszyscy ci, którzy za Nim idą, są powołani do tego, aby się z nią zmierzyć – mówił Papież. Ojciec Święty tłumaczył, że ci, którzy chcą iść za Panem, nie mogą stać w miejscu.

– Chrześcijanin jest wędrowcem. Kościół ze swej natury jest w ruchu. Nie jest osiadły i cichy, jest otwarty na najszersze horyzonty. Jest posłany, aby nieść Ewangelię – mówił Franciszek.

Papież wskazywał, że pilna potrzeba głoszenia Ewangelii nie toleruje opóźnień. Wymaga pełnej gotowości. Kościół się spieszy, jest zdecydowany. Nie opóźnia się. Do takiego wyboru Jezus zaprasza dziś i nas – mówił Ojciec Święty. I dodał, że to wybór podjęty z miłości. Pójście za Panem nie może być sposobem na promowanie samego siebie.

– Biada tym, którzy myślą, by iść za Jezusem dla własnej promocji i kariery, po to, by czuć się osobami ważnymi. Jezus chce, żebyśmy byli rozmiłowani w Nim i w Ewangelii. Chodzi tu o pasję serca, która przekłada się na gesty miłości i solidarności z braćmi najbardziej potrzebującymi akceptacji i troski – wskazywał Papież.

Po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty zapewnił wiernych o swojej modlitwie.

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem:

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl