Warmińsko-Mazurskie: z powodu silnego wiatru 7,5 tys. odbiorców bez prądu

Na Warmii i Mazurach z powodu silnego wiatru, który spowodował awarie energetyczne, prądu nie ma 7,5 tysiąca odbiorców. Strażacy interweniowali w niedzielę ponad 160 razy – poinformowała rzeczniczka warmińsko-mazurskiego wojewody Edyta Wrotek.

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie na skutek silnego wiatru, który przechodzi nad Warmią i Mazurami, liczba odbiorców, którzy nie mają prądu wzrosła już do 7,5 tysiąca. Przerwy w dostawie prądu występują w okolicach Braniewa, Elbląga, Szczytna, Pisza, Olecka, Kętrzyna, Olsztyna, Iławy i Rucianego–Nidy. Energetycy starają się na bieżąco usuwać awarie.

W sumie wyłączonych jest ponad 300 stacji transformatorowych. Stację są wyłączane, gdy połamane konary i drzewa przewracają się uszkadzając linie energetyczne. W miejscowości Lipowiec w powiecie nowomiejskim konar wbił się w dach budynku jednorodzinnego. Nikt z domowników nie ucierpiał. Dach został zabezpieczony.

Warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali do tej pory ponad 160 razy, głównie przy usuwaniu konarów i drzew, które przewróciły się na drogi.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Wydział w Białymstoku prognozuje, że w województwie warmińsko-mazurskim w niedzielę do godz. 23 występował będzie silny wiatr o średniej prędkości 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl