fot. pixabay.com/pl

W niedzielę możliwe przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem

Jak informuje IMGW nad północno-wschodnią, wschodnią, centralną i południową Europą pogodę kształtuje wyż z centrami nad Zatoką Ryską, Austrią i Morzem Śródziemnym. Na zachodzie i północnym zachodzie kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajduje się w zasięgu wyżu, w gorącym powietrzu napływającym ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i powoli będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające miejscami do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 32 st.; gdzieniegdzie nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 24 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl