Jesienna pogoda w Polsce

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, południowo-zachodnia część kontynentu będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Atlantykiem, a wschodnia pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Uralu. Pozostała część Europy będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Atlantykiem, Wyspami Brytyjskimi i południową Skandynawią oraz nad Morzem Egejskim.

Polska będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii, a początkowo na wschodzie kraju będzie jeszcze oddziaływać front okluzji. Z północnego zachodu nadal napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. na wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem także dość silny i w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h oraz zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od (-1) st., 1 st. na wschodzie do 2 st., 4 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, na południu w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl