W Polsce temperatura wiosenna; na południu możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego, przez Europę zachodnią i środkową, po Skandynawię pogodę kształtować będzie wyż z centrami w rejonie Sardynii i nad południowo-wschodnim Bałtykiem. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem niżów.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, jednak nad zachodnią część kraju nasuwać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju znajdzie się w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, jedynie krańce zachodnie pozostaną w powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

W czwartek na północnym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, około 11 st. w centrum do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu przechodzący na południowy i wzmagający się do umiarkowanego.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, północnym wschodzie i w centrum Polski miejscami słabe opady deszczu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl