fot. Paweł Palembas

Pomorskie: możliwy sztorm na Bałtyku; wiatr do 7 st. w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość silnego wiatru z północy może osiągnąć nawet 7 stopni w skali Beauforta.

Jak podaje IMGW, na Pomorzu w ciągu najbliższych godzin może nastąpić sztorm. Silny wiatr z północy, którego prędkość może osiągnąć nawet 7 stopni w skali Beauforta, spowoduje tak zwaną cofkę. To z kolei podniesie poziom wód w rzekach i Zalewie Wiślanym.

„Na Żuławach i Zalewie Wiślanym oraz przy linii brzegowej przewiduje się wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych” – głosi piątkowy komunikat Biura Prognoz Hydrologicznych w Gdyni.

IMGW informuje, że ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla Pomorza będzie obowiązywało do soboty rana, wtedy wiatr powinien zacząć słabnąć.

Synoptycy ostrzegają także przed oblodzeniem dróg w całym województwie pomorskim. W nocy temperatura może spaść do minus 2 stopni Celsjusza, co spowoduje zamarzanie wody na jezdniach i chodnikach. Alert ten obowiązuje od godz. 20.00 w piątek do godz. 8.00 w sobotę.

PAP

drukuj