fot. Paweł Palembas

Napływa chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem rozległego niżu znad Rosji sięgającego zatoką po Bałkany i Grecję. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu znad południowej Szwecji. Polska będzie pod wpływem tego wyżu. Napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15, 17 st. na krańcach północnych do 23 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 3 st. na Suwalszczyźnie i miejscami na Pomorzu do 9 st. na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich od 2 do 6 st., na zachodnim wybrzeżu 10 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek zachmurzenie małe, na wschodzie i południu umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19, 20 st. na wschodzie do 22, 23 st. na zachodzie kraju, jedynie na wschodnim wybrzeżu i na Podhalu od 16 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj