fot. PAP/Wojtek Szabelski

Obchody patronalne województwa kujawsko-pomorskiego

Uroczystym odsłonięciem tablicy upamiętniającej spotkanie Ojca św. Jana Pawła II z mieszkańcami Torunia i diecezji, rozpoczną się o godz. 10.30 na lotnisku toruńskim obchody patronalne województwa kujawsko-pomorskiego.

Po prezentacji tablicy, w południe odbędzie się uroczysta liturgia w katedrze śś. Janów, podczas której wierni podziękują Bogu za patrona toruńskiej diecezji.

W liście wystosowanym z okazji obrania za patrona województwa św. Jana Pawła II, ks. bp Andrzej Suski, pasterz toruński, przypomina o obchodzonym 7 czerwca święcie woj. kujawsko-pomorskiego.

„Zachęcam serdecznie duszpasterzy i wiernych diecezji toruńskiej, by każdorazowo dzień 7 czerwca przeżywany był w świątecznym duchu modlitwy za mieszkańców naszego województwa i jako dzień refleksji nad bogatym dziedzictwem duchowym, jakie pozostawił swoim rodakom Św. Jan Paweł II” – napisał ks. Biskup.

Św. Jan Paweł II patronem województwa kujawsko-pomorskiego został 15 lutego 2016 r., decyzją tamtejszego sejmiku. Na ziemi kujawsko-pomorskiej papież Polak gościł dwukrotnie: we Włocławku (1991 r.) oraz w Bydgoszczy i Toruniu (1999 r.).

SŁOWO BISKUPA TORUŃSKIEGO

RIRM

drukuj