fot. https://upjp2.edu.pl

Zwycięzcy konkursu z wiedzy o św. Janie Pawle II otrzymają roczne stypendium na „JP2 Studies” na Angelicum w Rzymie

Rusza druga edycja papieskiego konkursu dla studentów i doktorantów z wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Nagrodą są roczne studia podyplomowe „JP2 Studies” na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie.

Organizatorami konkursu są Instytut Tertio Millennio i Teologia Polityczna.

„Mogą w nim wziąć udział absolwenci studiów licencjackich I stopnia, jednolitych studiów magisterskich, jednolitych studiów magisterskich od IV roku, studenci studiów II. stopnia (magister/inżynier) oraz doktoranci szkół doktorskich. Nagroda główna w postaci stypendium o wysokości 15 tys. euro na roczne interdyscyplinarne studia podyplomowe, przewidziana jest dla 3 zwycięzców z całej Polski na rok akademicki 2022/2023” – poinformowano w komunikacie.

Przewidzianych jest również 7 miejsc z wyróżnieniem z nagrodami rzeczowymi od partnerów konkursu – dodano.

Konkurs składa się z 3 etapów. Pierwszy zakończy się 18 czerwca 2022 roku. Studenci i doktoranci mają w tym czasie zarejestrować się i wypełnić test online z wiedzy o nauczaniu papieskim, m.in. na podstawie encyklik „Centesimus annus” Jana Pawła II i „Laudato si'” papieża Franciszka.

Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą test, zakwalifikują się do II etapu, podczas którego będą mieli napisanie eseju na wskazany przez organizatora temat. Na przygotowanie prac pisemnych będą mieli czas od 23 czerwca do 16 lipca 2022 roku.

Finał w postaci ustnej obrony pracy odbędzie się w sierpniu w Warszawie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl