fot. Monika Tomaszek

Nabożeństwo ekspiacyjne za zniesławianie św. Jana Pawła II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu trwa nabożeństwo ekspiacyjne za zniewagi, jakie są wymierzone w postać Papieża Polaka. Modlitwa przebłagalna odmawiana jest codziennie o godz. 17:50, tuż przed wieczorną Mszą świętą.

W ramach nabożeństwa wierni przepraszają Boga za ataki na Kościół, w tym na postać św. Jana Pawła II. Mają także okazję wysłuchać fragmentów wypowiedzi Papieża Polaka wygłoszonych podczas pielgrzymek do Ojczyzny.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, powiedział, że pogarda i bezczeszczenie pamięci ma m.in. podważyć autorytet Papieża Polaka i odrzucić jego nauczanie.

– Dziś jesteśmy świadkami pogardy, bezczeszczenia pamięci, szkalowania brata naszego Boga, bo tak mówiliśmy o św. Janie Pawle II. Jesteśmy świadkami pogardy i niszczenia pamięci o człowieku, któremu wszyscy, niezależnie od naszej wiary i przekonań, zawdzięczamy obiektywnie, historycznie i realnie bardzo wiele. To bezczeszczenie pamięci ma na celu pozbawić wiarygodności osobę św. Jana Pawła II i jego nauczanie. Ma na celu poderwać autorytet Kościoła, ma na celu oderwać nas od Bożych prawd – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Nabożeństwo ekspiacyjne w toruńskim sanktuarium potrwa do końca listopada.  Każdy może wałczyć się w modlitwę przebłagalną [czytaj więcej].

Nabożeństwo jest transmitowane przez Radio Maryja oraz kanał świątyni na platformie YouTube.

RIRM

drukuj