Lublin: koncert w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II w wielu miastach Polski odbywają się pokazy filmów, koncerty i Msze św. dziękczynne upamiętniające to wydarzenie. Także Lublin, w którym Święty Papież bardzo często bywał, obchodzi ten dzień bardzo uroczyście.

W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II w parafii św. Rodziny w Lublinie sprawowana będzie Msza św. dziękczynna, a tuż po niej koncert ku czci Świętego w wykonaniu sześciu połączonych chórów szkolnych oraz Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej

W pierwszą rocznicę kanonizacji postanowiliśmy – tu na lubelskiej Porębie, ziemi uświęconej jego obecnością w 1977 roku, gdzie sprawował Mszę św. – zorganizować koncert – powiedział poseł Lech Sprawka, główny organizator i sponsor.

Muzykę skomponował lubelski artysta Marek Stefankiewicz.

– Program jest poświęcony Janowi Pawłowi II. Jest to msza specjalnie skomponowana przez Marka Stefankiewicza, a także pieśni także Marka Stefankiewicza oraz opracowanie ulubionej pieśni „Barki” – powiedziała Barbara Pazur, organizator, kurator regionalny programu Śpiewająca Polska.

Koncert miał już swoją prapremierę, dokładnie rok temu w dniu wyniesienia Jana Pawła na ołtarze.

– Odebrałem ten koncert jako niesamowite przeżycie nie tylko artystyczne, ale również duchowe. Rozmawiając z młodzieżą, która była w gronie dzisiejszych wykonawców, czuło się podniosłą atmosferę. Nie chodziło tylko o zagranie, o wykonanie kilku utworów, ale ta atmosfera była głęboko związana z osobą, której ten koncert był poświęcony – powiedział Marek Stefankiewicz, autor muzyki.

Ogromną rolę w życiu Papieża odgrywali młodzi ludzie. To w nich Ojciec Święty pokładał swoje nadzieje. Do dziś Papież Polak jest największym autorytetem dla młodzieży.

– Nadal wielu młodych ludzi czerpie inspiracje z tej osoby, pomimo tego, że Papież już nie jest z nami tutaj, jednak cały czas działa przez różne organizacje i wielu młodych ludzi naprawdę inspiruje do działania – powiedziała Natalia Wrona, młoda chórzystka.

1 maja miną cztery lata od beatyfikacji Jana Pawła II. Sejm ustanowił rok 2015 Rokiem św. Jana Pawła II.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl