10. doba akcji ratowniczej w kopalni Wujek

Trwa 10. doba poszukiwawczej akcji ratowniczej dwóch górników zaginionych po wstrząsie w kopalni Wujek.

Około 10 metrów chodnika wydrążył dziś w nocy kombajn, dzięki któremu ratownicy chcą dotrzeć do zaginionych górników. Z powierzchni kontynuowała też pracę wiertnica.

– Odwiert prowadzony z góry nie idzie tak szybko, jak niektórzy sobie wyobrażają. Nie jest to tylko sprawa zrobienia kilometrowej dziury w ziemi, ale także orurowania i wprowadzenia rur do wnętrza, zacementowania ich, poczekania, aż ten cement stężeje i usztywni konstrukcję. Wówczas dopiero będzie można schodzić dalej. Spodziewamy się, że odwiert prowadzący z góry powinien sięgnąć orientacyjnego miejsca, w którym mogą znajdować się poszukiwani, gdzieś pod koniec tego tygodnia – powiedział Wojciech Jaros, rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego.

Akcja poszukiwawcza to następstwo wstrząsu, do którego doszło w ubiegłą sobotę po północy w tzw. ruchu Śląsk – rudzkiej części kopalni Wujek.  Wstrząs spowodował ogromne zniszczenia w wyrobisku, m.in. jego znaczne zaciśnięcie i wypiętrzenie podłoża.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl