Toruń: szefowa MEN podsumuje Ogólnopolską Debatę o Edukacji

Dziś w Toruniu szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska podsumuje Ogólnopolską Debatę o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”. W spotkaniu będzie uczestniczył m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski. Konferencja rozpocznie się o godz. 11.00. Transmisja w TV Trwam.

Ogólnopolska debata na temat edukacji ruszyła w lutym. W jej ramach odbyło się m.in. 16 wojewódzkich dyskusji z udziałem rodziców, uczniów i samorządowców.

Poruszanymi tematami były m.in. kształcenie ogólne i zawodowe, organizacja nadzoru pedagogicznego, system egzaminów, doskonalenie zawodowe nauczycieli, finansowanie zadań oświatowych w samorządach czy rodzic w szkole – mówi wiceminister edukacji narodowej Marzenna Drab.

To, co było bardzo czytelne i bardzo mocno wybrzmiało w debatach, to przede wszystkim szkoła nowoczesna, bezpieczna, ucząca patriotyzmu i wartości. Rodzice chcą mieć większy wpływa na to, co dzieje się w szkole – myślę tutaj o programie nauczania, ale też możliwość oceny nauczycieli. Jest oczekiwanie, aby było więcej lekcji historii. Zmiany, które będą wprowadzane, będą łagodne i będą służyły dzieciom, nauczycielom i rodzicom – wskazuje Marzenna Drab.

Wnioski z debaty mają pomóc w stworzeniu projektu ustawy i podstawy programowej kształcenia ogólnego.


RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl