fot. pixabay.com

Zasady powrotu dzieci i młodzieży do szkół po feriach zimowych

Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki, powiedział, że najwcześniej na początku nowego roku powinny zapaść decyzje ws. powrotu uczniów do szkół. Dodał, że dyrektorzy postulują, by w pierwszej kolejności mogli wrócić uczniowie klas I-III.

W Białymstoku wiceszef resortu Dariusz Piontkowski z dyrektorami szkół z regionu omawiał zmiany w regułach dotyczących funkcjonowania szkół po 17 stycznia.

Na konferencji prasowej wiceminister powiedział, że uwagi dyrektorów pokrywają się z tym, jak ministerstwo widzi powrót uczniów do nauki stacjonarnej. Dariusz Piontkowski podkreślił, że w pierwszej kolejności powinny wracać dzieci najmłodsze.

– Wiemy, że najmłodsze dzieci mają problem z samodzielną obsługą komputera i programów komputerowych służących do komunikacji. Bierzemy także pod uwagę konieczność opieki nad tymi dziećmi przez rodziców. Dyrektorzy wskazywali, że jeżeli będzie to możliwe, warto byłoby, aby do szkół powrócili również uczniowie klas VIII i maturalnych. Dyrektorzy szkół zawodowych wskazywali na potrzebę przywrócenie zajęć praktycznych. Można powiedzieć, że identycznie patrzymy na te sprawy i na kolejność powrotów uczniów do szkół – wyjaśnił wiceminister edukacji i nauki.

Dariusz Piontkowski powiedział, że decyzje o powrocie do nauki stacjonarnej będą zależały od sytuacji epidemicznej w kraju. Dodał, że ministerstwo ma przygotowane różne warianty, w zależności jak duży będzie przyrost zachorowań.

Obecnie stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 4 do 17 stycznia odbędą się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całym kraju.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl