Norwegia: polskie dzieci przetrzymywane w sierocińcach

Nawet 100 polskich dzieci jest przetrzymywanych w norweskich rodzinach zastępczych bądź sierocińcach. Reduta Dobrego Imienia zbiera podpisy pod petycją w obronie Józia, który od czterech lat jest przetrzymywany przez norweski odpowiednik niemieckiego Jugendamtu.

Chłopczyk trafił pod nadzór tzw. urzędu ochrony dzieci po tym, jak zmarła jego mama, a ojciec nie był w stanie się nim zająć. O odzyskanie jedynego wnuka walczy jego babcia.

Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, podkreśla, że dziecko jest wynaradawiane, nie ma kontaktu z językiem polskim, a także z religią.

– To dziecko niepełnosprawne, które wymaga dobrej opieki, a ono jest przetrzymywane w jakichś rodzinach zastępczych. Był moment, że był trzymany po prostu w piwnicy. To rzecz, która wymaga naszej reakcji i proszę wszystkich o poparcie naszej petycji, podpisywanie jej. Ona jedzie bezpośrednio do władz norweskich. Oczywiście rząd polski także działa w tej materii, żeby go uwolnić, ale tylko poparcie społeczne może spowodować reakcję Norwegów, którzy po prostu zaślepieni gender wynarodowiają nasze dziecko. Ponadto jest to sprawa nie tylko Józia, ale jest ponad 100 polskich dzieci przetrzymywanych w ten sposób – mówi Maciej Świrski.

Petycje można podpisać na stronie Reduty Dobrego Imienia, a także na stronie citizen.org.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl