W Sejmie o dodatku dla emerytów i rencistów

Sejm na rozpoczynającym się dziś dwudniowym posiedzeniu zajmie się trzema poselskimi projektami ustawy o jednorazowym dodatku dla niektórych emerytów i rencistów. Swoje projekty przedstawiły: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

W uzasadnieniu wszystkich trzech projektów wskazano, że propozycje mają związek z przewidywanym niskim poziomem waloryzacji rent i emerytur w przyszłym roku.

Poseł Janusz Śniadek z sejmowej komisji polityki społecznej powiedział, że jest to na razie doraźne działanie – na systemowe rozwiązane potrzeba więcej czasu.

– Cel jest oczywisty: to pewne wsparcie materialne tych środowisk, które takiego wsparcia potrzebują, więc realizacja tych zapowiedzi i programu prospołecznego, otwarcie się na te środowiska najbardziej potrzebujące, najuboższe. Nie przesądzałbym przy tym na obecnym etapie, że nastąpi jakaś selekcja. Niewykluczone, że te projekty trafią razem, chociaż przyznam, że nie mam jeszcze dokładnie tej wiedzy. Pewnie dopiero dziś na spotkaniu klubu będziemy to omawiali – poinformował poseł Janusz Śniadek.

Projekt PiS przewiduje, że osoby otrzymujące świadczenie do 900 zł otrzymałyby dodatkowo 400 zł. Przy świadczeniach od 900 do 1100 zł byłoby to 300 zł; w przypadku osób pobierających obecnie od 1100 do 1500 zł dodatek wyniósłby 200 zł. Jeśli natomiast świadczenie będzie w przedziale od 1500 do 2000 zł, to dodatek miałby wynieść 50 zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl