Rada Nadzorcza TVP skarży się na rząd do KRRiT

Rada Nadzorcza TVP napisała list do KRRiT w którym skarży się na działania rządzących. W liście skierowanym do Jana Dworka podkreślono, że wypowiedzi rządzących o nadchodzących zmianach w mediach publicznych destabilizują je i uderzają w ich interesy ekonomiczne.

Odpowiedzialny za reformę w mediach wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański odpowiada, że Rada boi się o swoją pozycję.

Minister zwrócił także uwagę, że zarzut o odchodzeniu reklamodawców jest bezpodstawny, a po reformie TVP będzie jeszcze lepszym nośnikiem reklam.

Poseł Barbara Bubula z sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu podkreśla, że to obecne władze TVP działają na szkodę nadawcy.

To oznacza, że wykluczają spośród swoich widzów, którzy są przecież współwłaścicielami Telewizji Polskiej, tych, którzy głosowali na Andrzeja Dudę i Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach. Taka skrajnie upolityczniona i manipulatorska postawa jest prezentowana niemal na wszystkich antenach TVP; niemal we wszystkich programach. Mamy do czynienia z manipulacją, propagandą, z przemilczaniem prawdy i manipulowanie prawdą. To jest prawdziwa przyczyna całej sytuacji wokół mediów publicznych, a nie działania PiS. Te media trzeba odnowić, trzeba wprowadzić ich funkcjonowanie na zupełnie nowe zasady – tłumaczy poseł Barbara Bubula.

Rzecznik KRRiT Katarzyna Twardowska poinformowała, że pismo Rady Nadzorczej TVP już wpłynęło do regulatora, a Krajowa Rada odniesienie się do niego po zapoznaniu się z jego treścią.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl