[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: TV Publiczna nie powinna promować satanistycznych zespołów czy skrajnie lewackich zachowań

Telewizja publiczna nie powinna promować zespołów, które w swoim wyrazie artystycznym promują satanizm czy inne, bardzo skrajne, lewackie zachowania. Co do tego nie ma dyskusji – wskazał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, w rozmowie z TV Trwam News. Polityk odniósł się do planowanej promocji feministycznego zespołu przez Telewizję Publiczną.

Telewizja Publiczna chce wypromować feministyczny zespół „Girls on Fire”, poprzez umożliwienie jego członkom wystąpienia podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu [czytaj więcej]. „Girls on Fire” ma zaprezentować 8 czerwca piosenkę „Siła kobiet”, która jest nieoficjalnym hymnem tzw. czarnych protestów, gdzie kobiety domagały się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci.

Utwór jak i teledysk mają wydźwięk feministyczny, proaborcyjny, lewicowy, antyklerykalny, a także satanistyczny. Wojciech Skurkiewicz zaznacza, iż taka sytuacja absolutnie nie powinna mieć miejsca.

– Telewizja Polska, Telewizja Publiczna nie powinna promować zespołów, które w swoim wyrazie artystycznym promują satanizm czy inne, bardzo skrajne, lewackie zachowania. Co do tego nie ma dyskusji – mówi rozmówca TV Trwam News.

Polityk wskazuje przy tym, że ograniczanie promocji takich treści nie jest łamaniem wolności słowa.

Oczywiście, w Polsce mamy wolność słowa. Jednak proszę zauważyć, że jest to opłacane z naszych wspólnych pieniędzy. Naszych, czyli tych, którzy płacą abonament telewizyjny i tych, którzy z pieniędzy budżetowych dofinansowują działalność Telewizji Publicznej. Dla mnie to jest rzecz absolutnie zaskakująca – akcentuje wiceminister obrony narodowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl