Protest ws. promocji przez TVP feministycznego zespołu na festiwalu w Opolu

8 czerwca rozpocznie się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. I może nie było by w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie promowanie przez Telewizję Publiczną feministycznego zespołu „Girls on Fire”, który ma wystąpić podczas koncertu Debiutów. Prawicowe środowiska protestują.

Piosenka „Siła kobiet” zespołu „Girls on Fire” to nieoficjalny hymn tzw. czarnych protestów. Utwór jak i teledysk mają wydźwięk feministyczny, proaborcyjny, lewicowy, antyklerykalny, a także satanistyczny.

8 czerwca podczas Koncertu Debiutów zespół ma wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru. To decyzja Rady Artystycznej Festiwalu Opole. Co więcej, zgodę na skandaliczny występ wyraziła TVP – telewizja, która z założenia powinna być misyjna, wychowawcza, promować kulturę.

– Jest to wstyd i hańba, skandal. Hańba szczególnie dla Telewizji Publicznej, że zgodziła się na taki utwór, na takie wystąpienie – uważa Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej.

Jak dodaje, rząd dał pewnego rodzaju przyzwolenie na to, żeby taki zespół, z takim utworem promował się w telewizji.

– Zamiast dwa lata temu solidnie zająć się projektem promującym ochronę życia, zamiast teraz zająć się projektem „Zatrzymaj aborcję” – nie tak dawno, bo ostatnio wczoraj po raz kolejny odrzucono głos w komisji o to, żeby zająć się tym projektem – to rząd to odrzuca, ugina się pod „czarnymi protestami”, pod „czarnymi marszami”, które reprezentuje jakaś tam grupa kobiet – komentuje Lidia Sankowska-Grabczuk.

Wszyscy, którzy chcą, aby występ zespołu „Girls on Fire” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu został odwołany, mogą złożyć swój podpis pod apelem skierowanym do prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz prezydenta Opola. Treść apelu znajduje się na stronie www.protestuj.pl.

TV Trwam News/RIRM

drukuj