fot. pixabay.com

W niedzielę prawie w całej Polsce możliwe przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią i Wschodnią obecne będą niże, natomiast nad Skandynawią i Półwyspem Iberyjskim wyże.

Polska Wschodnia będzie pod wpływem niżu znad Ukrainy, a Zachodnia wału wyżowego. Od Pomorza po Lubelszczyznę rozciągać się będzie strefa frontu okluzji. Zalegać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na krańcach zachodnich pogodnie. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z ulewnym deszczem i gradem. Bez opadów jedynie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Suma opadów, zwłaszcza w czasie burz, do 30 mm, a na Mazowszu i Mazurach do 40 mm, lokalnie 50 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na wschodzie, około 25 st. C w centrum, do 28 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od 20 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl