Ojciec Święty mianował nowych kardynałów
Ojciec Święty Franciszek wręczył birety kardynalskie dwudziestu jeden duchownym z siedemnastu krajów świata. Godność kardynalską otrzymał redemptorysta, ksiądz biskup Mykoła Byczok z Ukrainy.
Dla papieża Franciszka to dziesiąty konsystorz. W sobotę w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie Ojciec Święty wręczył każdemu nowemu kardynałowi biret oraz nałożył pierścień na palec.
Pan wzywa was, abyście byli świadkami braterstwa, twórcami komunii i budowniczymi jedności – mówił #PapieżFranciszek w Bazylice Św. Piotra z okazji zwyczajnego #konsystorz publicznego dla kreowania nowych kardynałów.
https://t.co/Enbi3wGUKx@EpiskopatNews pic.twitter.com/HlmGa7qwIa
— Vatican News PL (@VaticanNewsPL) December 7, 2024
– Dzisiaj szczególnie wam, drodzy Bracia, którzy otrzymujecie godność kardynalską, chciałbym powiedzieć: troszczcie się o to, aby kroczyć drogą Jezusa. Co to znaczy? Iść drogą Jezusa oznacza przede wszystkim powrócić do Niego i postawić Go w centrum wszystkiego – mówił papież Franciszek.
Nowi kardynałowie pochodzą między innymi z Włoch, Wielkiej Brytanii, Argentyny, Brazylii, Japonii, Kanady i Indii. Wśród nich jest redemptorysta kardynał Mykoła Byczok z Ukrainy.
– Jestem nowym kardynałem, który służy dla Ukraińców w Australii, Nowej Zelandii, Oceanii, ale skończyłem seminarium w Tuchowie, jestem redemptorystą – wskazał o. kard. Mykola Bychok CSsR.
TV Trwam News