Papież przybędzie dziś do Dublina na IX Światowe Spotkanie Rodzin

Rodziny z całego świata biorą udział w IX Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii. Do Dublina przybędzie dziś papież Franciszek. Biskup Rzymu spotka się z władzami państwowymi. Następnie uda się na stadion w Dublinie, gdzie weźmie udział w Święcie Rodzin. Na program spotkania złożą się chwile modlitwy, tańce i świadectwa.

Tegoroczny temat skupia się wokół adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”: „Ewangelia rodziny: radość dla świata”.

W piątek zakończył się Światowy Kongres Rodzin. [czytaj więcej] To okazja, by jeszcze raz przemyśleć tajemnicę miłości we współczesnym świecie – podkreślał ks. Przemysław Drąg z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, relacjonując przebieg spotkania.

Ta refleksja teoretyczna bardzo mocno łączy się z przekazem: co robić i w jaki sposób praktycznie przeżywać miłość w rodzinie, co to znaczy przebaczenie, w jaki sposób odkrywać radość. Spotykam się z rodzinami z różnych krajów i wszyscy podkreślają, że to jest ta wielka wartość – wskazał ks. Drąg.

W niedzielę Papież odwiedzi sanktuarium maryjne. Spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Po południu Ojciec Święty będzie sprawował Mszę św.

I Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się z inicjatywy papieża Jana Pawła II w 1994 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl