fot. twitter.com

Papież Franciszek rozpoczyna podróż apostolską do Japonii

Po zakończonej wizycie apostolskiej w Tajlandii Ojciec Święty Franciszek udał się do Japonii. Do stolicy tego kraju – Tokio – Papież ma przybyć przed godz. 10.00 czasu polskiego. W Japonii Biskup Rzymu będzie przebywał do wtorku.

Wizycie apostolskiej Papieża w Kraju Kwitnącej Wiśni przyświeca hasło: „Chroń każde życie”. Podczas tej pielgrzymki Ojciec Święty odwiedzi oprócz Tokio także Nagasaki – najbardziej katolickie miasto Japonii – oraz Hiroszimę.

Papież będzie chciał umocnić wiarę lokalnej społeczności katolickiej, będzie również dawał świadectwo pokoju – podkreśla ks. prof. Jan Machniak, wykładowca akademicki.

– Będzie mówił o tym, żeby wyrzekać się broni, szczególnie broni nuklearnej, bo ona jest strasznym zagrożeniem dla człowieka, dla ludzi, którzy są nieodpowiedzialni. Odda też hołd tym, którzy zginęli w czasie ataków atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, szczególnie w Parku Pokoju – tam złoży hołd tym wszystkim, którzy zginęli wtedy. Ojciec Święty jest dzisiaj takim wielkim misjonarzem pokoju, wielkim pielgrzymem pokoju, tak jak jego poprzednicy: jak Jan Paweł II, jak papież Benedykt XVI. Odwiedzając te najbardziej odległe dla nas kraje świata chce, aby ludzie w oparciu o swoją wiarę, o wiarę w Jezusa Chrystusa, budowali pokój – wskazuje ks. prof. Jan Machniak.

Ceremonia powitalna Ojca Świętego Franciszka w Japonii ma się odbyć na lotnisku w Tokio o godz. 9.40 czasu polskiego. Później Papież spotka się z księżmi biskupami w Nuncjaturze Apostolskiej. Tam też wygłosi przemówienie.

Najważniejszym dniem papieskiej wizyty w Japonii będzie niedziela. Biskup Rzymu wygłosi tego dnia w Nagasaki orędzie nt. broni nuklearnej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl