Gratulacje od Papieża

Uznanie dla księdza prof. Czesława Bartnika za jego gorliwą i ofiarną posługę dla duchowego wzrostu Ludu Bożego i rozwoju teologii wyraził w specjalnym liście Ojciec Święty Franciszek. Okazją stał się jubileusz 60-lecia kapłaństwa księdza profesora.

W imieniu Ojca Świętego list gratulacyjny przesłał ks. abp Angelo Becciu z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. „Jego Świątobliwość Franciszek uczestniczy duchowo w dziękczynnym Te Deum Księdza Prałata Czesława Stanisława Bartnika, który w dniu 21 czerwca 2013 r. obchodzi 60. rocznicę święceń kapłańskich” – czytamy w depeszy z Watykanu. Wyrażając uznanie za ofiarną posługę, Papież z serca udzielił księdzu profesorowi apostolskiego błogosławieństwa. Życzył też obfitych darów Ducha Świętego i wzrostu w łasce Bożej, a na dalsze lata życia i kapłańskiej posługi szczególnej opieki Najświętszej Maryi Panny Matki Kapłanów.

– Ksiądz profesor Bartnik odebrał tę depeszę z wielkim wzruszeniem, a nawet niedowierzaniem. To była dla niego całkowita niespodzianka – podkreśla kierownik Katedry Historii Dogmatu KUL ks. prof. Krzysztof Góźdź, który w czasie uroczystości jubileuszowej 29 czerwca br. w Tworyczowie, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, odczytał list z Watykanu. – Trzeba pamiętać, że te gesty od Papieża Franciszka nie są jeszcze tak liczne, jak to było za Jana Pawła II czy nawet Benedykta XVI. Najpierw ksiądz profesor na chwilę zaniemówił i potem powiedział: „Nie wiem, jak dziękować Papieżowi za te życzenia” – zwraca uwagę ks. prof. Góźdź.

 

Katarzyna Cegielska

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl