Życzenia Przewodniczącego KEP z okazji 80. urodzin papieża Franciszka

Przewodniczący polskiego Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, przesłał na ręce Ojca Świętego życzenia z okazji przypadających 17 grudnia 80. urodzin. Dziękując Bogu za dar pontyfikatu papieża Franciszka, życzył, by „każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych”.

„W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, dziękując Bogu za dar życia i pontyfikatu Waszej Świątobliwości, chciałbym złożyć serdeczne życzenia z okazji 80. urodzin” – napisano.

Mając w pamięci żywe obrazy lipcowych spotkań z Ojcem Świętym – w Krakowie, na Jasnej Górze i w innych miejscach naszej ojczyzny – podziwiając entuzjazm wiary Waszej Świątobliwości oraz zasłuchanie w Boże Słowo, pragnę życzyć, aby każdy dzień pełnienia misji Biskupa Rzymu i Pasterza Kościoła powszechnego, wypełniony był odkrywaniem wielkich dzieł Bożych, których nasz Pan dokonuje w historii społeczeństw oraz w osobistej historii każdego z nas – wskazali biskupi.

Niech miłosierne oblicze Ojca, zatroskanego o swoje dzieci, będzie zawsze widoczne w życiu i w nauczaniu Waszej Świątobliwości. Niech Duch Święty Ożywiciel nieustannie odnawia wewnętrzny zapał i pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny, wszędzie tam, gdzie panuje smutek i zwątpienie. Niech Maryja – Matka Niepokalana wyprasza dar nieugiętej wiary, dzięki której, z pokojem w sercu, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości wychodzić będziemy każdego dnia na spotkanie przychodzącego Pana – napisano w liście.

KEP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl