fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zachęca do odkrycia na nowo piękna modlitwy różańcowej i tradycji nabożeństw majowych

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej, transmitowanej przez watykańskie media, Ojciec Święty Franciszek zachęcał do odkrycia na nowo piękna modlitwy różańcowej i tradycji nabożeństw majowych.

Papież nawiązał do rozpoczynającego się w najbliższy piątek maja, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Najświętszej. Podczas pozdrowień Ojciec Święty zwrócił się do Polaków.

– Drodzy Polacy, serdecznie pozdrawiam każdego z was i wasze rodziny. Pojutrze rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Pozostając w domach z powodu pandemii, wykorzystajmy ten czas do odkrycia na nowo piękna modlitwy różańcowej i tradycji nabożeństw majowych. Z rodziną bądź indywidualnie wpatrujcie się w każdej chwili w oblicze Chrystusa i w serce Maryi. Niech Jej matczyne orędownictwo pomoże wam przetrwać czas szczególnej próby. Z serca wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty zakończył dziś cykl katechez na temat ewangelicznych błogosławieństw wypowiedzianych przez Pana Jezusa w Kazaniu na Górze. Ostatnie z nich zapowiada eschatologiczną radość tych, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości.

Papież podkreślił, że doświadczając odrzucenia i prześladowań z powodu Chrystusa, najpełniej upodabniamy się do Ukrzyżowanego Pana. Takie sytuacje – jak dodał – łączą nas z Jego męką i tajemnicą Królestwa Bożego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl