fot. PAP/EPA

Ponad milion przypadków zakażenia koronawirusem w USA

W USA liczba zakażonych chińskim koronawirusem przekroczyła milion osób. To jedna trzecia wszystkich przypadków na świecie.

Ponad 3 miliony zakażeń i ponad 200 tysięcy zgonów – to najnowszy bilans epidemii koronawirusa. Najbardziej ucierpiały Stany Zjednoczone. W USA odnotowano ponad milion zakażeń. To jedna trzecia wszystkich przypadków na świecie.

– Miejmy nadzieję, że wymyślimy szczepionkę. Na razie jeszcze nie istnieje, ale poczyniono już ogromne postępy – podkreślił prezydent USA Donald Trump.

Liczba zgonów w USA także jest największa. To prawie 60 tysięcy ofiar śmiertelnych.

– Straciłem bardzo dobrego przyjaciela. Straciłem też trzech innych znajomych, z którymi łączyła mnie mniejsza zażyłość. Ale to byli przyjaciele i ludzie, z którymi robiłem interesy i których znali prawdopodobnie wszyscy w tym pokoju – powiedział Donald Trump.

Sytuacja stabilizuje się w Hiszpanii i we Włoszech. Dotychczas zachorowało tam po 200 tysięcy mieszkańców, a śmierć poniosło w obu krajach po 20 tysięcy osób. Nie ma jednak lawiny nowych przypadków.

– Jeśli nie będziemy przestrzegać dystansu społecznego, jeśli nie będziemy przestrzegać środków ostrożności, krzywa rozprzestrzeniania się wirusa ponownie wzrośnie i może wymknąć się spod kontroli. Wzrośnie także liczba zgonów – ostrzegał premier Włoch Giuseppe Conte.

Identyczna liczba zgonów wystąpiła we Francji i Wielkiej Brytanii – mimo mniejszej liczby zakażonych.

– Urząd Statystyki Krajowej oraz Komisja ds. Jakości Opieki Zdrowotnej opublikowały więcej informacji na temat ogólnego wskaźnika śmiertelności. Od Wielkanocy odnotowano 4 343 zgony w domach opieki – poinformował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

W Niemczech na odwrót – zachorowało tylu mieszkańców, co na Wyspach i we Francji – 160 tysięcy – ale tylko 6 tysięcy osób nie przeżyło choroby.

– Obecnie każdego dnia zgłaszanych jest od 100 do 300 przypadków śmiertelnych – zaznaczył Lothar Wieler, dyrektor Instytutu Roberta Kocha.

Mimo rosnących statystyk zapasy środków medycznych pozwalają na właściwą opiekę nad zakażonymi i częściowe opanowanie epidemii. W związku z tym Stany Zjednoczone jak i większość państw Europejskich stopniowo znoszą obostrzenia i uruchamiają swoje gospodarki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl