fot. Krystian Maj/KPRM

Min. Ł. Szumowski: W Polsce więcej osób zdrowieje, niż ulega zakażeniu koronawirusem

W Polsce więcej osób zdrowieje, niż ulega zakażeniu koronawirusem – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.  

Z informacji resortu wynika, że we wtorek liczba osób, które pokonały COVID-19, wzrosła o 370 i wynosi obecnie 3025. Jeśli mowa o liczbie nowych osób, u których wykryto wirusa, ta wynosiła we wtorek 316.

Minister Łukasz Szumowski wskazał, że to niezwykle pozytywne informacje. Polityk zaapelował jednocześnie, by nie lekceważyć innych i stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

– Więcej osób zdrowieje, niż ulega zakażeniu – z tego się niezwykle cieszymy. Chciałbym, żeby w tym kierunku wszystko przebiegało. Wczoraj jechałem do pracy rowerem i ogromna rzesza ludzi na ulicy albo nie ma maski w ogóle, albo ma maskę zsuniętą na brodę. To nie jest odwaga, to nie jest pokazanie, jaki ja jestem dzielny i nie boję się wirusa; to jest lekceważenie tego, że mogę zakazić innych, to jest objaw egoizmu. Dlatego bardzo proszę i apeluję – w przestrzeni publicznej zakładajmy maski – zwrócił uwagę Łukasz Szumowski.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 197 nowych zakażeniach. Łączna liczba przypadków choroby wynosi obecnie w Polsce 12 415. Resort podał też, że zmarło kolejne 10 osób. W sumie od początku epidemii w naszym kraju zanotowano 606 zgonów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl