Ojciec św. Franciszek: Ta noc wzywa nas do głoszenia wieści: uderzenia serca Zmartwychwstałego, Chrystus żyje!

Radosny śpiew Alleluja oraz bicie dzwonów obwieściły światu  Zmartwychwstanie Chrystusa. W kościołach sprawowane były wieczorem Liturgie Wigilii Paschalnej podczas której kapłani święcili ogień, paschał i wodę chrzcielną.

W bazylice Św. Piotra w Watykanie uroczystościom przewodniczył Ojciec Św. Franciszek.

Nie lękajmy się bracia, bo zmartwychwstał, jak powiedział!. Taka jest właśnie wieść, jaką obdarowuje nas ta Święta Noc z pokolenia na pokolenie – mówił papież w homilii.

Poprzez zmartwychwstanie Chrystus nie tylko odwalił kamień z grobu, ale chce także rozbić wszystkie przeszkody zamykające nas w naszych jałowych pesymizmach, w naszych wyrachowanych światach koncepcji, które oddalają nas od życia, w naszych obsesyjnych poszukiwaniach bezpieczeństwa i bezgranicznych ambicjach, zdolnych do igrania godnością innych osób – akcentował papież Franciszek

Ojciec Św. zachęcał też do dzielenia się radosną nowiną o tym, że Pan żyje. W trakcie liturgii papież udzieli sakramentu chrztu, pierwszej komunii i bierzmowania grupie dorosłych osób.

 

RIRM/TV Trwam

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl