Papież Franciszek o bł. ks. Popiełuszce w dniu wspomnienia liturgicznego

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek mówił do Polaków o przypadającym tego dnia wspomnieniu liturgicznym bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ojciec Święty apelował o budowę sprawiedliwego ładu społecznego w Polsce.

– Dzisiaj w liturgii wspominamy błogosławionego męczennika, księdza Jerzego Popiełuszkę. Odważnie dopominał się w sprawie robotników i ich rodzin domagając się sprawiedliwości, godziwych środków do życia, cywilnej i religijnej wolności Ojczyzny – zwrócił się do polskich pielgrzymów papież Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał, że mottem posługi kapłana były słowa świętego Pawła: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”.

– Niech te słowa będą dzisiaj również dla was, waszych rodzin i narodu polskiego wezwaniem do budowania sprawiedliwego ładu społecznego, w codziennym poszukiwaniu ewangelicznego dobra – powiedział Biskup Rzymu.

Wspomnienie liturgiczne księdza Jerzego Popiełuszki przypada w rocznicę jego śmierci w 1984 roku. Kapłan został zamordowany przez funkcjonariuszy SB.

PAP/RIRM

drukuj