fot. Tomasz Strąg

Obchody 75. rocznicy urodzin bł. ks. J. Popiełuszki

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji na Podlasiu, m.in. w Okopach – rodzinnej wsi błogosławionego, ale także w Suchowoli i Białymstoku w dniach 10-12 września odbędą się uroczystości upamiętniające kapelana „Solidarności”.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Fundacja im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”, burmistrz Suchowoli oraz parafia św. Piotra i Pawła w Suchowoli serdecznie zapraszają na uroczystości mające na celu oddanie hołdu błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce. Szereg wydarzeń odbędzie się w następujących miejscach: 10 września w Okopach, 11 września w Suchowoli, a 12 września w Białymstoku.

Poniżej szczegółowy program obchodów.

10 września (sobota) – Okopy:

19.00 – koncert „Psalmy z Podlasia” z udziałem Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej, solistów i Wrocławskiego Chóru Akademickiego (kompozytor – Piotr Rubik, teksty – Zbigniew Książek).

11 września (niedziela) – Suchowola:

11.00 – złożenie wieńców pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli przez oficjalne delegacje.

12.00 – uroczysta Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli pod przewodnictwem metropolity białostockiego ks. abp. Józefa Guzdka.

14.30 – spotkanie wspomnieniowe o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

16.00 – spektakl Teatru Nie Teraz pt. „Pokonać piekło” w reżyserii Tomasza Żaka oraz finał konkursu „Piosenką zło zwyciężaj”.

12 września (poniedziałek) – Białystok:

14.00 – spektakl Teatru Nie Teraz pt. „Pokonać piekło” w reżyserii Tomasza Żaka w Podlaskim Instytucie Kultury (ul. Św. Rocha 14).

Więcej o samym błogosławionym można przeczytać [tutaj].

 

IPN/radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl