Papież Franciszek apeluje o pomoc dla głodnych i spragnionych

Przez nakarmienie głodnych i napojenie spragnionych realizuje się nasza relacja z Bogiempowiedział Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież kontynuował dziś cykl katechez poświęconych uczynkom miłosierdzia.

Ojciec Święty zwracał uwagę, że media często informują o ludziach, którzy cierpią z powodu braku jedzenia i wody. W odpowiedzi na to lansowane są kampanie pomocy, aby pobudzić do solidarności.

Papież zwracał dziś uwagę, że ta forma miłosierdzia jest ważna, jednak nie angażuje nas bezpośrednio. Inaczej jest, gdy spotykamy osobę potrzebującą, czy też biedak przychodzi zapukać do naszych drzwi – wskazywał Biskup Rzymu.

Doświadczenie głodu jest trudne. Wiedzą coś o tym ludzie, którzy przeżyli czas wojny lub głodu. Jednak to doświadczenie powtarza się każdego dnia i współistnieje obok obfitości i marnotrawstwa. Stale są aktualne słowa św. Jakuba Apostoła: „Jaki z tego pożytek Bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy sama wiara zdoła go zbawić?” – powiedział papież Franciszek.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty nawiązał do przypadającego dziś wspomnienia liturgicznego bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Odważnie dopominał się w sprawie robotników i ich rodzin domagając się sprawiedliwości i godziwych środków do życia cywilnej i religijnej wolności Ojczyzny. Słowa św. Pawła: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”, uczynił mottem swej pasterskiej posługi. Niech te słowa będą dzisiaj również dla was, waszych rodzin i narodu polskiego wezwaniem do budowania sprawiedliwego ładu społecznego, w codziennym poszukiwaniu ewangelicznego dobra. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły: Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj