fot. PAPEPA

Watykan: Papież z wdzięcznością i prostotą świętuje 84. urodziny

Papież Franciszek z „wdzięcznością i prostotą” świętuje swoje przypadające dziś 84. urodziny – poinformował Watykan dziennikarzy. Ubodzy, podopieczni papieskiego jałmużnika ks. kard. Konrada Krajewskiego, przekazali słoneczniki dla Ojca Świętego.

Jak podkreślił watykański rzecznik Matteo Bruni, Papież spędzi swoje urodziny tak jak w minionych latach, na modlitwie oraz z innymi osobami mieszkającymi w Domu świętej Marty.

„Ubodzy poprzez urząd jałmużnika przysłali słoneczniki, które ozdabiają kaplicę w Domu świętej Marty i przypominają o potrzebie kierowania życia zawsze ku Bogu” – dodał.

Ponadto rzecznik ogłosił, że w dniu urodzin Franciszek wyśle cztery wentylatory płucne do Wenezueli, przeznaczone przede wszystkim dla dzieci.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej w osobnym komunikacie zawiadomiło, że urząd papieskiego jałmużnika „na znak bliskości i solidarności ze strony Ojca Świętego w tym momencie prób i trudności” rozesłał do Neapolu, Bolonii i Sieny lekarstwa na przeziębienie i grypę, a także maseczki i środki higieny” dla ubogich.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl