Papież Franciszek przybył na Filipiny

Dziś trzeci dzień wizyty apostolskiej – ze Sri Lanki Ojciec św. przybył na Filipiny.

Przed godz. 4 nad ranem Franciszek nawiedził kaplicę Matki Bożej w Bolawalana. Następnie na lotnisku w Kolombo odbyła się ceremonia pożegnalna; Papież odleciał do Manilii.

Głównym punktem wizyty na Sri Lance była kanonizacja bł. Ks. Józefa Vaza, a także spotkanie międzyreligijne.

O. godz. 10.45 Ojciec św. wylądował w Manilii na Filipinach, gdzie rozpoczęła się ceremonia powitalna.

W stolicy Filipin  jest o. Marcin Krupa, redemptorysta z RM, i jak mówi wszędzie widać radość oczekiwania na przylot Ojca św.

Jest tu bardzo dużo młodzieży. Na pewno zapowiada się piękne spotkanie Ojca św. z młodzieżą. To wszystko przed nami. Msze św., wszystkie spotkania modlitewne czy też oficjalne spotkania z korpusem dyplomatycznym, z rządzącymi, prezydentem, rodzinami Filipiny na to czekają. Filipiny bardzo się cieszą, są niesamowicie przesiąknięte dwoma pięknymi słowami: „Miłosierdzie i współczucie”. Pod takim hasłem Ojciec św. będzie pielgrzymował na Filipiny – powiedział o. Marcin Krupa CSsR.

Ojciec św. na Filipinach spotka się z prezydentem i korpusem dyplomatycznym. W nocy z czwartku na piątek będzie przewodniczył Eucharystii w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Manilii. Spotka się także z rodzinami.

Poszczególne punkty wizyty transmituje RM i TV Trwam.

Program Pielgrzymki Papieża [zobacz]

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl