Br. Laszla Manukian MI: Jestem szczęśliwy, że papież przyjechał do Gruzji

Ucieszyłem się, gdy usłyszałem, że papież przyjeżdża do Gruzji – powiedział brat Laszla Manukian, Kamilianin. Ojciec Święty w drugim dniu Podróży Apostolskiej do Gruzji sprawował Mszę św. na stadionie im. Micheila Meschiego w Tbilisi.

Br. Laszla Manukian MI w rozmowie z o. Markiem Raczkiewiczem CSsR podkreślił, że czuje radość z powodu wizyty Ojca Świętego w tym kraju.

– Byłem bardzo radosny, gdy usłyszałem, że papież przyjeżdża do Gruzji. Byłem bardzo szczęśliwy i teraz też jestem szczęśliwy. Staram się, aby zrobić coś od serca dla niego – wyjaśnił br. Laszla Manukian MI.

Br. Laszla Manukian MI wytłumaczył również, w jaki sposób trafił do zakonu Kamilianów. Ojców Kamilianów po raz pierwszy w swoim domu – wskazywał zakonnik.

– Ojców Kamilianów poznałem w swoim domu. W moim domu co sobotę jest odprawiana Msza św. Kamilianie przyjechali pomóc mojemu proboszczowi. W ten sposób ich poznałem. Przez 2-3 lata przyjeżdżałem jako wolontariusz. Spodobało mi się to. Spodobał mi się charyzmat Kamilianów, służba chorym i dostrzeganie w chorym samego cierpiącego Pana. Poczułem chęć do wstąpienia do zakonu Kamilianów – powiedział br. Laszla Manukian MI.

Papież Franciszek rozpoczął Podróż Apostolską do Gruzji wczoraj. Ojciec Święty będzie przebywał w tym kraju do niedzieli. Wówczas uda się z jednodniową wizytą do Azerbejdżanu.

Transmisję z wizyty Papieża z wizyty w Gruzji i Azerbejdżanie przeprowadzają TV Trwam oraz Radio Maryja.

RIRM

drukuj