Planowana podróż papieża Franciszka do Meksyku

Projekt podróży Ojca Świętego do Meksyku „nabiera konkretnych kształtów” – powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Zapytany w tej sprawie, ks. Federico Lombardi stwierdził: „Papież pragnie udać się do Meksyku, jak dobrze wiemy, bo nieraz o tym mówił. Podróż planuje się na przyszły rok i podjęto już konkretne kroki w kierunku realizacji tego projektu” – dodał watykański rzecznik.

Podczas swojego lotu z Hawany do Waszyngtonu papież Franciszek powiedział dziennikarzom, że wcześniej rozważał możliwość krótkiej wizyty w Meksyku po drodze do Stanów Zjednoczonych. Zrezygnował jednak z tej idei, aby w późniejszym terminie odbyć dłuższą pielgrzymkę do tego kraju. Najpóźniej w listopadzie ma być znany program podróży. Wiadomo na razie, że Papież chce odwiedzić bazylikę Matki Bożej z Guadalupe w stolicy Meksyku.

Radio Watykańskie/ RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl