Ks. abp Gądecki: Dialog w rodzinie chroni przed gender

Bez czasu poświęconego na rozmowę z dziećmi nie da się ich uchronić przed ideologicznymi zagrożeniami – mówił podczas Synodu Biskupów ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wczoraj ojcowie synodalni pochylili się nad zagrożeniami dla funkcjonowania rodziny, takimi jak genderyzm, feminizm czy osłabianie więzi.

Ks. abp Stanisław Gądecki, podsumowując tę część obrad, wskazał na świadectwo małżeństwa z Drogi Neokatechumenalnej. Para mieszka w Holandii i wychowuje dwanaścioro dzieci.

– Mówią, że dzieci są zachęcane do tego, żeby wprowadzić inicjację seksualną w bardzo młodocianym wieku. Ta rodzina mówi, że oni stosują bardzo prostą technikę i odpowiedź na te zagrożenia, właśnie w postaci dialogu wewnątrzrodzinnego. Oznacza to, że każda niedziela jest spotkaniem z dziećmi i omawianiem całego tygodnia – co się w nim zdarzyło, co było w szkole, jakie trudności, jakie wątpliwości zrodziła szkoła? Bez czasu poświęconego na rozmowę z dziećmi nie da się tego uratować. Nie da się w żaden sposób uchronić przed dyktaturą  – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

W obradach Synodu odbywającego się pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” udział bierze 270 ojców synodalnych. Synod potrwa do 25 października.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl