Franciszek wygłosi przemówienie w amerykańskim Kongresie

Ojciec św. Franciszek wygłosi dziś przemówienie w amerykańskim Kongresie. W kolejnym dniu swojej pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych Papież odwiedzi ośrodek charytatywny i spotka się z bezdomnymi.

Na zakończenie dnia w katedrze św. Patryka Jego Świątobliwość odprawi z duchownymi nieszpory.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty transmitują Radio Maryja i TV Trwam. ZOBACZ PROGRAM

Ojciec św. Franciszek – jako pierwszy w historii papież – będzie miał okazję przemawiać na forum Kongresu USA. Podczas spotkania z prezydentem Barackiem Obamą Papież mówił o przesłaniu, jakie chce skierować do Kongresu.

– Podczas mojej wizyty będę miał zaszczyt zwrócenia się do Kongresu, gdzie chciałbym – jako brat tego kraju – przedstawić słowa wsparcia dla osób powołanych do kierowania przyszłością polityczną narodu, w wierności wobec jego podstawowych zasad – zaznaczył Ojciec Święty.

Wczoraj Papież sprawował Mszę św. w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Eucharystii ogłosił świętym hiszpańskiego franciszkanina i misjonarza Junipera Serrę. Następca św. Piotra spotkał się także z amerykańskimi biskupami. Papież zapewnił pasterzy Kościoła o swoim codziennym wsparciu.

RIRM

drukuj