W piątek prezentacja Encykliki Papieża Franciszka

„Lumen fidei” (Światło wiary) pod takim tytułem już w najbliższy piątek w Watykanie  zostanie zaprezentowana Encyklika Ojca Świętego Franciszka.

Wcześniej Papież mówił, że ukaże się encyklika która – jak sam przyznał – została napisana na cztery ręce z Benedyktem XVI.

Ojciec Święty zapowiadał dokończenie dokumentu swojego poprzednika. Ks. prof. Henryk Witczyk – przewodniczący Dzieła Biblijnego Jana Pawła II podkreśla, że z wielką radością przyjmuje wiadomość o ukazaniu się niedługo encykliki poświęconej tematowi wiary.

Jednocześnie  przypomina on, że wcześniej Benedykt XVI opublikował dwie encykliki poświęcone: jedna tematowi miłości druga nadziei.

– Do tryptyku trzech cnót potrzebna jest encyklika dotycząca wiary. Pierwsza encyklika Papieża Franciszka mocno wpisuje się w Kościele w Rok Wiary. Będziemy z wielką uwagą czytać encyklikę, rozważać ją. Jako przewodniczący Dzieła Biblijnego Jana Pawła II mogę już teraz zapowiedzieć, że bez wątpienia poświęcimy może połowę audycji pt. „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja i TV Trwam. Tematowi wiary w ujęciu encykliki Papieża Franciszka – akcentuje ks. prof. Henryk Witczyk.

Według nieoficjalnych informacji encyklika ta ma być skoncentrowana na śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa jako fundamentalnych elementach wiary chrześcijańskiej oraz na jej roli w dzisiejszym świecie i społeczeństwie.

Warto również przypomnieć, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił również, że jeszcze przed zakończeniem Roku Wiary w listopadzie ogłosi adhortację na temat ewangelizacji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl