Prośba o modlitwę za braci z Republiki Środkowej Afryki

Do modlitwy o pokój w Afryce wezwał Ojciec Święty Franciszek. O to, by pamiętać w modlitwie, szczególnie o Republice Środkowej Afryki, zachęcają także misjonarze.

Przebywający w RŚA potrzebują wsparcia materialnego, ale przede wszystkim duchowego – mówi o. Benedykt Pączka, polski misjonarz.

Zapraszam wszystkich słuchaczy, wszystkich wiernych, wszystkich chrześcijan, tych, którzy mają dobre serce, żeby podzielić się tym przysłowiowym groszem dla Republiki Środkowej Afryki. Dziękujemy Wam za modlitwę, za pamięć podczas tych kilku tygodni, gdzie było bardzo niebezpiecznie. Naprawdę czuliśmy tę modlitwę. Nic nam się nie stało, kilkanaście razy musieliśmy uciekać przed rebeliantami i chować się razem z ludźmi w trawach. Teraz kolejna praca przed nami, to przede wszystkim być z nimi, zobaczyć jakie są straty i spróbować pomóc – mówił o. Benedykt Pączka.

Ks. abp Bangi z Republiki Środkowej Afryki podkreśla, że pomoc misjonarzy jest niezbędna, ponieważ „jeśli odeszliby, ludzie zostaną opuszczeni na ulicach”. Poza wsparciem duchowym, ponad 1, 25 mln osób w RŚA potrzebuje pomocy żywnościowej.

Ksiądz Arcybiskup dodał, że na terenach afrykańskich objętych konfliktem można mówić o ludobójstwie. Wezwał też do skutecznego przywrócenia bezpieczeństwa. Zaznaczył, że jest to „absolutny priorytet priorytetów”.

W RŚA przebywa obecnie 37 polskich misjonarzy, w tym 13 zakonników, 8 sióstr zakonnych, 10 księży diecezjalnych oraz 6 osób świeckich.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl