Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Śmiecha

Dziś w parafii Świętej Trójcy w Lyonie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. ks. dr. Tadeusza Śmiecha. Od godz. 16.00 do 18.30 wierni będą mogli modlić się w ciszy w intencji swojego kapłana.

Następnie rozpocznie się różaniec odmawiany w dwóch językach. Po modlitwie o godz. 19.00 sprawowana będzie Eucharystia. Będzie w niej uczestniczył prymas Francji ks. kard. Philippe Barbarin, abp Lyonu, a także rektor polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. infułat Stanisław Jeż.

Po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafian, którzy podzielą się wspomnieniami o swoim proboszczu.

– Od 16:00 do 18:30 będziemy mogli złożyć hołd ks. Tadeuszowi, w ciszy będziemy się modlić. O godz. 18:30 – tak jak wczoraj – będziemy odmawiać różaniec w jego intencji, w dwóch językach: po polsku i francusku. O 19:00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Philippe Barbarin. Wiemy też, że przyjedzie ks. rektor ks. Stanisław Jeż, rektor Polskiej Misji Katolickiej, będą też kapłani polscy i francuscy. Mamy propozycję dla wszystkich, którzy przyjdą na pogrzeb tutaj do naszej parafii w Lyonie, po pożegnaniu ks. Tadeusza zapraszamy wszystkich parafian na agapę przyjaźni – powiedział ks. Paweł Witkowski, wikariusz parafii św. Trójce w Lyonie.

Msza św. pogrzebowa w Polsce będzie sprawowana w najbliższy piątek o godz. 13.00 w Skalbmierzu, a następnie ciało śp. ks. dr. Tadeusza Śmiecha spocznie na parafialnym cmentarzu.

Ks. proboszcz  był człowiekiem radości, pełnym ufności i miłości do Boga i człowieka – wspomina ks. Paweł Witkowski.

– Nazywał się Śmiech, znam go 9 miesięcy więc muszę powiedzieć, że był to człowiek, który naprawdę w swojej istocie był człowiekiem radości. Człowiekiem, który uśmiechem obdarowywał wszystkich. Dzisiaj będziemy oglądać zdjęcia i będziemy próbowali zapamiętać księdza proboszcza naszego takiego jakim był – dodał ks. Paweł Witkowski.

Ks. dr Tadeusz Śmiech był wieloletnim proboszczem parafii i wicerektorem Polskiej Misji Katolickiej we Francji oraz korespondentem Radia Maryja. Zmarł 28 czerwca,  ok.  godz. 4.00, miał 61 lat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl