fot. PAP/Piotr Nowak

Szymon Hołownia zapowiada objazd wszystkich powiatów w ramach letniej kampanii „Poznajmy się”

Liderzy Polski 2050 w ramach letniej kampanii pn. „Poznajmy się” zamierzają odwiedzić wszystkie 380 powiatów naszego kraju. Kampanię zainauguruje w sobotę lider ruchu Szymon Hołownia podczas zlotu ruchu na Polach Mokotowskich w Warszawie.

O planach Polski 2050 jej lider mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Szymon Hołownia poinformował, że w Warszawie rozpoczyna się trzydniowy zlot Ruchu Polska 2050. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie działaczy społecznych, ekspertów, polityków i samorządowców wszystkich filarów Ruchu Polska 2050.

W ramach zlotu, w sobotę między godziną 10.00 a 13.00 odbędzie się otwarty piknik na Polach Mokotowskich.

„Będzie można nas spotkać, z nami porozmawiać. Będą parlamentarzyści, będę ja. Mam nadzieję powiedzieć parę ważnych słów o tym, co zamierzamy i jak będziemy działać” – mówił lider partii.

Trzydniowy zlot ma zainaugurować letnią kampanię Polski 2050 pod hasłem „Poznajmy się”.

„W ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy odwiedzimy wszystkie 380 polskich powiatów. Będę jeździł nie tylko ja, ale i wszyscy nasi posłowie, wszyscy nasi eksperci i politycy. Dotrzemy wszędzie tam, gdzie mamy spotkać tych kilka milionów osób, które dzisiaj pokładają nadzieję w Polsce 2050” – przekazał Szymon Hołownia.

Poinformował, że na początku września odbędzie się zlot podsumowujący kampanię „Poznajmy się”. Podczas tego zlotu – jak zapowiedział Szymon Hołownia – zostaną m.in. przedstawione plany na nowy sezon polityczny.

Podczas konferencji prasowej lider mówił o historii „Solidarności”, wskazując, że ruch ten skupił 10 mln Polaków i poprzez komitety obywatelskie doprowadził do obalenia partyjnego systemu, który paraliżował Polskę poprzez rządy PZPR i jej przystawek.

„To jest ruch, który zostanie zapamiętany przez historię i który był skuteczny dlatego, że napędzany był energią ludzi. To jest coś, czego nie da się oszukać. Ta siła obywatelska to coś, czego za żadne pieniądze nie można kupić. I my, w ciągu roku naszych działań, doświadczyliśmy dokładnie tego samego, czego doświadczały miliony Polaków tworząc +Solidarność+ – energii obywatelskiej, która jest w stanie zmieniać krajobraz, burzyć mury, pisać historię na nowo” – powiedział Szymon Hołownia na konferencji przed pomnikiem „Solidarność w walce z komunizmem”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl