fot. Tomasz Strąg

Ostatnie przygotowania do konsekracji toruńskiej świątyni

Trwają ostatnie przygotowania do konsekracji kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Świątynia jest wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Polaka. 

Uroczystości rozpoczną się jutro o 10.30. W programie znalazły się koncerty, wspólna modlitwa Anioł Pański i Koronką do Bożego Miłosierdzia, a także procesja dziejów.

O godzinie 15.30 rozpocznie się Msza św. z udziałem księży kardynałów, biskupów przedstawicieli władz centralnych i samorządowych oraz pielgrzymów.

Konsekracji dokona ksiądz kardynał Zenon Grocholewski, który został specjalnym wysłannikiem Ojca Św. Franciszka na to wydarzenie.

Papież wystosował specjalny list w tej sprawie do ks. kard – przypomniał na naszej antenie prof. inż. Janusz Kawecki z zespołu Wspierania Radia Maryja.

– W liście skierowanym do niego, a przez niego również do nas wszystkich mówił, że wysyła wybitnego męża, by reprezentował Ojca Św., by okazał jego miłość dla tej wspólnoty, która przyczyniła się do powstania tej wyjątkowej świątyni – wyjątkowej świątyni, bo jest to wotum za pontyfikat św. Jana Pawła II – powiedział prof. inż. Janusz Kawecki.

Budowa Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczęła się 20 czerwca 2012 roku. 8 września 2015 roku odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

RIRM

drukuj