PO będzie wnioskować o odwołanie marszałka Kuchcińskiego

PO złoży wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu  – poinformował dziś szef klubu Sławomir Neumann. Według największej partii opozycyjnej powodem ma być rzekome ,,kneblowanie ust opozycji”.

Jako jeden z przykładów takiego działania Neumann wskazał karę finansową nałożoną na posła PO Tomasza Lenza za jego zachowanie podczas obrad Sejmu.

Poseł Maciej Małecki podkreśla, że wniosek PO jest żenujący i bezpodstawny.

Poseł Platformy zachowywał się w sposób niegodny polskiego Sejmu. W nagraniu filmowym każdy może zobaczyć, że marszałek Kuchciński  wykazał się wyjątkową cierpliwością. Ta sprawa ma też drugie dno. Politycy Platformy wpadli w panikę po ujawnieniu raportu o ich rządach. Dzisiaj robią wszystko, aby odwrócić uwagę od miażdżącego dla nich raportu. Powinni wytłumaczyć się ze wszystkich ujawnionych nieprawidłowości i przeprosić Polaków za to, co robili przez osiem lat. Tymczasem widzimy niespotykaną histerię, próbę odwracania uwagi, atakowanie Prawa i Sprawiedliwości i rządu pani premier Beaty Szydło – wskazuje poseł  Maciej Małecki.

Zapowiedź PO zbiega się w czasie ze spotkaniem dotyczącym toczącego się sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, które zwołał marszałek Marek Kuchciński. Ma się ono odbyć dziś o godz. 16.00. Na razie nie wiadomo czy oprócz przedstawiciela PiS-u na rozmowy przyjdą liderzy pozostałych partii.

Politycy PO, PSL i Nowoczesnej sceptycznie odnoszą się do propozycji spotkania i chcą rozmowy na własnych warunkach.

RIRM

drukuj