fot. https://www.facebook.com/AKSiMTorun

O. dr T. Rydzyk CSsR podczas inauguracji roku akademickiego w AKSiM: Jesteśmy bardzo potrzebni jako świadkowie prawdy

Jak jest ktoś wychowywany pod folią czy pod kloszem – popatrzmy na rośliny – to wystarczy troszeczkę wiatru i ginie. Nie życzę wam łatwo, tylko wam życzę, żebyście szli do przodu. Święty Jan Paweł II Wielki nie miał łatwo. Od dzieciństwa nie miał łatwo (…). Życzę wam siły woli. Niech Chrystus jej wam dodaje, bo On chce jej dodawać, a my się do Niego zwracajmy i służmy prawdzie – nie opinii tylko prawdzie. Jesteśmy bardzo potrzebni jako świadkowie prawdy – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor założyciel AKSiM, do studentów rozpoczynających nowy rok akademicki.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. W auli toruńskiej uczelni zebrały się władze uczelni, studenci, ale także zaproszeni goście. Do uczestników swoje słowo skierował rektor założyciel AKSiM, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Św. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze”. Kultura pochodzi od łacińskiego słowa „colere” (uprawiać). Można ubarwiać ziemię, sport, ale trzeba uprawiać też siebie. Człowiek uprawia siebie, żeby bardziej stawać się w pełni człowiekiem – podkreślił redemptorysta.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił uwagę, że TV Trwam zrealizowała film o św. Janie Pawle II.

Zachęcam do jego obejrzenia. Jest dostępny na portalu Radia Maryja. Tam mówią o nim przeróżne osoby, ale mówią też o nim ludzie, którzy spotykali się z nim bardzo blisko, tacy ludzie jak ogrodnik watykański, stolarz, jak szef ochrony. W tych wypowiedziach nie Polaków wybrzmiewa: „Polacy mieliście największego w historii Papieża. Mieliście wielkiego świętego”. Powiedzieli także, że są zszokowani informacjami przychodzącymi z polskich gazet przeciwko Janowi Pawłowi II – wskazał.

Wyjaśnił także, że św. Jan Paweł II uczył nas, co to jest wyższa uczelnia.

Jan Paweł II porównał wyższą uczelnię do matki. Mówił: „Uczelnia podobna jest do matki przez macierzyńską troskę. Ta troska jest natury duchowej – rodzenie dusz do wiedzy, do mądrości, kształtowanie serc, umysłów, a w sumie służba prawdzie, odkrywanie tej prawdy, przekazywanie innym i zbliżanie się ku Prawdzie najwyższej.” Jest tendencja, żeby mieć wiele dyplomów – mają dyplomy, ale nie mają mądrości. To jest przerażające w świecie, ale i w naszej ojczyźnie. Są wylansowani do wielkich autorytetów i to jest dramat, również dramat tych, którzy ich słuchają – podkreślił duchowny.

Rektor założyciel powiedział, że człowiek żyje tylko raz i nie wolno tego życia zmarnować.

– Tego życzę wam i sobie, wszystkim, wam młodzi ludzie. Macie dużo energii, macie dużo idealizmu i nie zmarnujcie tego. Dzisiaj rozpoczynamy po raz 22. nowy rok akademicki. 22 lata temu, dokładnie wczoraj była rocznica, w dniu wspomnienia św. Jana Kantego, rozpoczęliśmy działalność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Nie myślcie, że było tak łatwo. Wówczas rządziła partia AWS. Z obecną tu panią Anną Sobecką pojechaliśmy w sierpniu, był schyłek rządów AWS, a nam nie dawali zgody na uczelnię, a wydawało się, że to prawica. Pamiętam, jak powiedziałem: „Jeżeli nie dacie, to jest masoneria i powiem o tym przez radio” – przypomniał duchowny.

Dodał jednak, że gdy coś przychodzi łatwo, to nic dobrego z tego nie wyrośnie.

Jak jest ktoś wychowywany pod folią czy pod kloszem – popatrzmy na rośliny – to wystarczy troszeczkę wiatru i ginie. Nie życzę wam łatwo, tylko wam życzę, żebyście szli do przodu. Święty Jan Paweł II Wielki nie miał łatwo. Od dzieciństwa nie miał łatwo (…). Życzę wam siły woli. Niech Chrystus jej wam dodaje, bo On chce jej dodawać, a my się do Niego zwracajmy i służmy prawdzie – nie opinii tylko prawdzie. Jesteśmy bardzo potrzebni jako świadkowie prawdy – zaznaczył.

radiomaryja.pl

drukuj