[TYLKO U NAS] Pos. Rzymkowski: O. dr Tadeusz Rydzyk powinien wystąpić na drogę prawną

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, powinien wystąpić na drogę prawną – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski, odnosząc się do oszczerczej kampanii Platformy Obywatelskiej.

Politycy Platformy umieścili wizerunek dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie, twierdząc, że o. Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł państwowych dotacji. To kolejna odsłona akcji polityków tzw. totalnej opozycji, w ramach której na bilbordach umieścili wizerunki polityków PiS-u z informacją o wysokości nagród.

Więcej można przeczytać [tutaj].

Politycy PO nie pierwszy raz próbują uderzyć w o. Tadeusza Rydzyka i dzieła, które stworzył, m.in. Radio Maryja, TV Trwam czy WSKSiM.

Poseł Tomasz Rzymkowski, prawnik, zauważa, że takie ataki są pogwałceniem jakichkolwiek fundamentów naszej cywilizacji.

Do osoby duchownej należy zwracać się z szacunkiem stosownym do stanu. Po pierwsze, jest to kłamstwo, bo na pewno o Tadeusz Rydzyk nie dostał – to jest niewłaściwe określenie, sugerujące działalność pozaprawną. W mojej ocenie o. dr Tadeusz Rydzyk powinien wystąpić na drogę sądową, celem ochrony swoich dóbr osobistych. Jest to pokazanie kotwicy lewicowo-lewackiej PO, bo to jest granie na elementach antyklerykalnych, na próbie podsycania nienawiści człowieka do człowieka – podkreśla Tomasz Rzymkowski.

Nagonka na dyrektora Radia Maryja przenosi się także na poziom mediów. O. Tadeusz Rydzyk wielokrotnie był znieważany i pomawiany m.in. na portalach społecznościowych. W takich przypadkach zastosowanie może mieć art. 212 KK, który mówi o karach za zniesławienie.

Do sprawy odniósł się również Andrzej Jaworski. Przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II zaapelował o wspólną odpowiedź na atak wymierzony w dyrektora Radia Maryja.

Więcej o tym można przeczytać [tutaj].

RIRM

drukuj