A. Jaworski: Musimy wspólnie odpowiedzieć na atak wymierzony w Ojca T. Rydzyka

Musimy odpowiedzieć wspólnie na atak wymierzony w Ojca Tadeusza Rydzyka – zaapelował Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

Politycy PO umieścili wizerunek dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie insynuując, że O. Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł z państwowych dotacji. To kolejna odsłona akcji PO, w ramach której w całej Polsce prezentowane są ruchome billboardy z wizerunkiem kilkudziesięciu polityków PiS-u oraz informacją o wysokości nagród, jakie mieli otrzymać.

Więcej można przeczytać [tutaj].

Andrzej Jaworski zaznaczył, że nie można pozostać obojętnym wobec akcji uderzającej w Ojca Tadeusza Rydzyka.

– Ojciec Tadeusz Rydzyk nie tylko nie wziął 94 mln dotacji, ale nie wziął choćby złotówki. Te kłamstwa, ta manipulacja nie mogą być dla nas obojętne. Namawiam państwa, jako Rodzinę Radia Maryja, do tego, abyśmy wspólnie odpowiedzieli na ten bezczelny atak osób, które doprowadziły do tego, że Polska była grabiona na setki milionów złotych, żebyśmy razem wystąpili do Prokuratury Generalnej z apelem o ukaranie osób, które w tak bezczelny sposób próbują wprowadzić opinię publiczną w błąd – podkreślił przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

Andrzej Jaworski zachęca do wysyłania pism w tej sprawie do Prokuratury Generalnej oraz przesyłania kopii tych listów na adres Radia Maryja.

Adres można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj