fot. PAP/Tytus Żmijewski

O. dr T. Rydzyk CSsR: Prawdy nie da się zmienić przez głosowanie i krzyk w mediach

„Unia Europejska jest wyraźnie bezbożna. W Polsce opozycja płynie w tym kierunku motorówką. Obawiam się jednak, czy część prawej strony też nie zmierza w tym kierunku, tylko wiosłuje powoli” – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

 Promowana przez media rozwiązłość i fałszywa wizja seksualności człowieka jest dla niego zgubna. Prowadzi do faktycznej krzywdy i dramatu. Jest też sprzeczna z prawdą – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

„Prawdy nie da się zmienić przez głosowanie i krzyk w mediach. Prawdę widać” – ocenił założyciel i dyrektor Radia Maryja.

 Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR pytany był także o pomoc dla uchodźców. Duchowny wskazał na zasadę „ordo caritatis”, która uczy nas o porządku miłości.

 „Najpierw trzeba kochać swoją rodzinę i dbać o nią, a potem dopiero myśleć o innych. Trzeba pomóc, ale nie można tego robić kosztem własnych dzieci oraz swoich bliskich, którzy mieliby np. głodować i być narażonymi na wielkie niebezpieczeństwo” – wyjaśnił redemptorysta.

 Polsce wielokrotnie zarzucano brak pomocy potrzebującym. Podobne zarzuty wysuwane były względem Kościoła. Jednak w obliczu wojny na Ukrainie, to Polacy jako pierwsi wyciągnęli do potrzebujących pomocną dłoń.

„Pokazaliśmy całemu światu polską duszę. Pokazaliśmy się przepięknie.  Objawiło się to, że nie jesteśmy jeszcze zepsuci” – wskazał dyrektor Radia Maryja.

 Potrafiliśmy to zrobić nawet w obliczu bolących ran spowodowanych wydarzeniami z Wołynia 1943 roku. To prawdziwie chrześcijańska postawa. Z tym wyzwaniem zostaliśmy pozostawieni sami sobie, bo pomoc z Unii Europejskiej nie nadeszła. Mimo to Bruksela stosuje wobec Polski szantaż, nie wypłacając jej środków.

 „Czy nie wpadliśmy w unijną pułapkę? Czy damy radę z tego wyjść? Czy nie mamy do czynienia z nowym totalitaryzmem? Unia Europejska jest wyraźnie bezbożna i jest także niemiecka. Wszystko to nie wygląda dobrze. W Polsce opozycja idzie w tym kierunku, właściwie płynie motorówką. Chcą tego, do tego dążą i nawet nie udają, że chodzi im o Polskę. My to wiemy. Obawiam się jednak, czy część prawej strony też nie zmierza w tym kierunku, tylko wiosłuje powoli” – powiedział założyciel toruńskiej rozgłośni.

 Jest to próba sprzedania Polski. Nie po raz pierwszy w historii, bo podobna sytuacja miała miejsce w okresie zaborów – dodał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl